(из библиотеке до сваке баке и сваког деке)

Поводом обележавања Националног дана књиге, 28. фебруара подржали смо VII акцију Друштва школских библиотекара Србије „Читајмо гласно“ читањем омиљених текстова у свим одељењима млађих разреда. Будући да је простор школске библиотеке тренутно недоступан договорили смо се да сва одељења током првог часа посвете првих пет минута хорском читању, а затим и штафетном. Највећи број ученика првог и другог разреда је током пет минута читао између 200 до 250 речи, док је једна ученица у задатом временском оквиру течно и јасно прочитала чак 600 речи. Ученици трећих и четвртих разреда су читали просечно 645 речи у задатом временском оквиру. Укупан број ученика који су учествовали у акцији заједно са својим учитељима је 209. Верујемо да је укупан број прочитаниј речи прешао 94000.

Препорука је да ђаци код куће родитељима прочитају по један текст из Политикиног забавника и на тај начин акцију пренесу и у своје домове. Родитељимма, бакама, декама, старијој браћи и сестрама предлажемо да најмлађима читају омиљене стихове, цитате, делове омиљених књига и да разговарају о прочитаном. На тај начин помоћи ће неговању матерњег језика, али и повезати породицу нитима које само речи из дома понете могу да учине јаким.